Zastanawiacie się od czego zacząć wchodząc w marketing w sieci?

Jednym z najpopularniejszych mediów społecznościowych jest Facebook. To od niego zaczyna swoje starania wiele firm. Serwis ten dobry jest na początek naszej działalności w sieci. Pokażemy Wam zaraz, że nie jest to wcale takie trudne i skomplikowane jak może się nam wydawać. Kluczem do sukcesu naszego tak zwanego fanpage’a jest sukcesywne jego prowadzenie.

 

Czym jest fanpage na Facebook’u?

Fanpage to nic innego, jak profil na tym portalu społecznościowym. Można porównywać go do naszego prywatnego profilu, jednak dotyczy głównie przedsiębiorstw. Chcąc go założyć, najlepszym sposobem jest uwzględnienie w opisie jak największej liczby informacji o Naszej działalności w taki sposób, aby potencjalni klienci wiedzieli jakiego działu Nasze przedsiębiorstwo dotyczy, jaka jest jego oferta i gdzie się dokładnie znajduje. Oczywiście nie wolno Nam przy tym zapomnieć o dodaniu zdjęć i loga Naszej firmy jako zdjęcia profilowego czy zdjęcia w tle.

Podsumowując fanpage to nic innego jak profil Naszej firmy, czy działalności, którą społeczność będzie mogła śledzić, obserwować i reagować na udostępniane przez Nasz fanpage treści.

 

Co moja firma może zyskać z reklamy na facebook’u?

Po pierwsze pomoże się Wam rozpowszechnić. Możesz udostępniać swój fanpage, efektem będzie większe zainteresowanie Twoją firmą. Twoi znajomi dowiedzą się o prowadzonej przez Ciebie działalności, czym się zajmuje, jak mogą z niej skorzystać, jaki zakres usług posiada.

Dalej trzeba to rozkręcić. Udostępnisz na swoim profilu link do fanpage’a, znajomi udostępnią go następnie swoim znajomych i tak dalej. Niewiarygodne, jak wówczas w krótkim czasie możesz uzyskać mnóstwo potencjalnych klientów, którzy byliby zainteresowani Twoją ofertą.

 

Niesamowite, prawda?

Marketing sieciowy jest bardzo skuteczny, informacje w sieci przesyłane są bardzo szybko. Otrzymujemy dzięki temu bardzo wiele możliwości i szerokie spektrum działania.

 

Jak mogę się zareklamować na Facebook’u?

Najprostszym i głównym sposobem jest stworzenie naszej firmie bądź marce własnego fanpage’a. Jak już wyżej wspomniałam sukcesem, a właściwie kluczem do sukcesu jest systematyczne i efektywne jego prowadzenie.

 

Na czym jednak dokładnie może to polegać?

W ramach naszej aktywności na fanpage’u, umieszczamy zdjęcia, treści tekstowe bądź filmiki. Twoja firma uruchomiła nową usługę? Zrób zdjęcie, nagraj filmik lub powiadom swoich klientów o tym! Pomoże Wam to w poinformowaniu klientów o szerszym zakresie Waszej oferty.

 

Co jeszcze możemy uwzględnić w naszych postach?

To już kwestia tego, jakiej działalności nasza firma lub marka dotyczy. Dla przykładu: posiadając salon kosmetyczny informuj klientów o tym, jakie nowe kolory lakierów do paznokci Twój salon zakupił, jak prezentują się na paznokciach, a także możesz dodawać zdjęcia „przed” i „po”, które faktycznie pokażą, jakie zmiany przyniosły Twoje usługi. Pomoże to potencjalnym klientom, nabrać zaufania do reprezentowanych przez Waszą firmę usług.

 

Co jeszcze mógłbyś/mogłabyś zawrzeć w promocji swojego salonu?

Jeśli posiadasz zabiegi na twarz, informuj w postach o nich. Dać znać społeczności, co dobrego przyniesie to ich skórze, kiedy należy tego używać, jaki jest jego efekt. Dobrym pomysłem będzie poparcie Naszych słów zdjęciami. Uwiarygodni to udostępnione przez Nas informacje. Potencjalny klient wówczas nabierze zaufania i będzie miał czysto pokazane, że jesteśmy wiarygodną marką na rynku.

 

Możemy Tobie i Twojej firmie pomóc w reklamie.

Na początku ciężko o obserwatorów i osoby reagujące na Nasze posty. Firma nie posiada jeszcze dostatecznej liczby obserwujących, aby konkretnie można było rozwijać się w sieci. Posiadamy ofertę, która powinna Wam w tym pomóc.

Możesz u Nas zakupić osoby obserwujące, reakcje na posty, czy wyświetlenia. Wystarczy parę kliknięć, aby zyskać większy rozgłos na platformie, jaką jest Facebook. Zaufaj Nam, a przekonasz się, że to nic trudnego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *