Jak zdobyć pozytywne opinie w internecie?

Każdy przedsiębiorca wie, jak ważne są dobre opinie w sieci. Pozytywnie wpływają one na wyniki wyszukiwania, natomiast użytkownicy często kierują się nimi, rozważając zakup wybranego produktu lub podejmując decyzję o skorzystaniu z danej usługi. Sposobów na pozyskanie pozytywnych komentarzy jest wiele – od bezpośredniego zachęcania klientów do wystawienia opinii, aż po kupowanie opinii w internecie. Poniżej przedstawiamy główne zalety najpopularniejszych opcji.

Jak zachęcić klienta do wystawienia opinii?

Klienci wystawiają komentarze z opinią w różnych przypadkach – głównie, kiedy produkt lub usługa nie spełnia ich oczekiwań, lub okazują się dużo lepsze, niż podejrzewali. Przeciętnie jednak klient nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważne dla przedsiębiorcy są pozytywne opinie Google Maps, Opineo, oraz na innych tego typu portalach, przez co nie decyduje się na zostawienie komentarza. Jednym ze sposobów na ich pozyskanie jest więc poproszenie klienta o wystawienie opinii na temat produktu lub usługi. Można to zrobić dołączając wiadomość z prośbą do produktu, lub poprosić za pomocą wiadomości mailowej. Warto w tym momencie wytłumaczyć klientowi, dlaczego jego opinia jest tak istotna i jaki wpływ ma ona na rozwój firmy, a także jakość produktów i oferowanych usług. Ten sposób sprawi, że firma zyska sympatię wśród klientów.

Inne sposoby na zyskanie dobrych opinii

Jeśli, pomimo próśb, klienci wciąż niechętnie dzielą się opinią na temat produktu lub usługi można skorzystać z innych sposobów na ich pozyskanie. Można zachęcić odbiorców, oferując im na przykład zniżki na kolejne zakupy, gdy wystawią komentarze Google z opinią o zakupionym produkcie lub po skorzystaniu z usługi. To rozwiązanie może wymagać jednak pewnej formy weryfikacji i automatyzacji, które pozwoliłaby na takie działanie. Inną alternatywą jest kupowanie opinii Google. Dobrze wykonane i zorganizowane może stać się potężnym narzędziem, które korzystnie wpłynie na rozwój przedsiębiorstwa. Odpowiednia ilość pozytywnych opinii pozwala na dotarcie do nowych klientów – dzięki nim wizytówka firmy jest częściej rekomendowana użytkownikom, a strona przedsiębiorstwa znajduje się wyżej w wynikach wyszukiwania.

Pozytywne opinie w internecie są bardzo ważne – nie tylko dla prężnie rozwijających się, małych firm, lecz także większych przedsiębiorstw o ustabilizowanej pozycji na rynku. Dzięki nim firma z większą łatwością trafia do nowych klientów, a także zyskuje ich zaufanie. Sposobów na pozyskanie pozytywnych komentarzy jest wiele i to od przedsiębiorcy zależy, które z przedstawionych technik wybierze dla rozwoju swojej działalności w sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *